1. Vse zavarovane osebe, ki imajo svojega izbranega osebnega zdravnika v Zdravstvenem domu Brežice, obveščamo, da na podlagi kakršnegakoli laboratorijskega izvida o stanju protiteles v krvi, ne izdajamo potrdil o preboleli bolezni COVID-19. Če je imela oseba v preteklosti opravljen PCR ali HAGT bris in je bil pozitiven, izbrani osebni zdravnik izda originalen laboratorijski izvid. Ta velja kot potrdilo, da je oseba bolezen prebolela.

2. Za potrebe prehajanj državnih mej se lahko zavarovane osebe ustrezno informirajo na spletni strani Ministrstva za zunanje zadeve:

3. Osebe, ki so cepljene proti COVID-19, ob cepljenju pridobijo potrdilo.

4. Še vedno velja, da osebe, ki so bile v visoko tveganem stiku z okuženo osebo, na spletni strani eUprave zaprosijo in pridobijo potrdilo o prestajanju karantene na domu: