ZAČETEK CEPLJENJA PROTI SEZONSKI GRIPI

Obveščamo vas, da smo začeli s cepljenje proti sezonski gripi. Cepljenje je priporočljivo za vse osebe, ki imajo kronične bolezni obtočil, dihal, sečil, jeter, metabolne bolezni (sladkorna bolezen), nekatere živčno-mišične in vezivne bolezni, maligna obolenja, nekatere bolezni krvi in krvotvornih organov, bolezni, ki slabijo imunski sistem, za osebe, stare 65 let in več, za nosečnice (ne glede na trajanje bolezni) ter za ekstremno debele (ITM>40).
Stroške cepljenja za navedene skupine v celoti krije obvezno zdravstveno zavarovanje, cepljenje teh oseb (z zdravstvenimi indikacijami) pa izvajajo izbrani osebni zdravniki po predhodnem naročilu.
Cepljenje je priporočljivo tudi za vse druge osebe - za te osebe je cena cepljenja 14,00 EUR.

Zdravstveni dom Brežice
Černelčeva cesta 8, 8250 Brežice